Dzisiaj grupę "Skrzatów" odwiedził dzielnicowy pan Tomasz Gac. Wkrótce policjanci odwiedzą wszystkie grupy przedszkolaków i porozmawiają z nimi o bezpieczeństwie.
Spotkanie z policjantem
Niepełnosprawna osoba też potrafi
Dzisiaj grupy starszków odwiedziła pani Beata Zygmundzik. Spotkała się z przedszkolakami, by pokazać, że "Niepełnosprawna osoba też potrafi" - taki tytuł ma program opracowany i realizowany przez panią Beatę. Na zajęciach dzieci bliżej poznały świat osób niewidomych. Z kolorowych pudełek wyciągały zagadkowe przedmioty. Do czego służą, wyjaśniała właścicielka. Starszaki dowiedzialy się wielu ciekawych rzeczy i na pewno podzielą się wiadomościami z rodzicami i rodzeństwem.
Z dumą możemy mówić, że pani Beata Zygmundzik pracowała w naszym przedszkolu. Obecnie pracuje w szkole, jest także prezeską bytomskiego koła Polskiego Związku Niewidomych.
Już nie możemy doczekać się kolejnych zajęć!
Ozobot
Grafik, administrator, tester, programista czy pracownik help desk... hmm... tego jeszcze nie wiemy, ale już przygotowujemy się do wybrania odpowiedniego zawodu związanego z informatyką. Pomaga nam ozobot - taki mały, a taki wielki! Już drugi rok realizujemy Ogólnopolski Program "Uczymy Dzieci Programować" i potrafimy coraz więcej.
Jak przygotować dziecko do szkoły i przedszkola
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Józefa Lompy w Katowicach oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 3 w Katowicach zapraszają nauczycieli, pedagogów, rodziców na bezpłatne warsztaty „Jak przygotować dziecko do szkoły i przedszkola”. Spotkanie odbędzie się 27 października 2021r., w godz. 16.30 – 17.30 w siedzibie Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach (aula górna)
Zapisy online: https://forms.office.com/r/JTbHEMdRyH
Szczegółowych informacji udziela:
Anna Krzempek tel. 32 258 38 38 w. 21, e-mail: wspolpraca@pbw.katowice.pl
Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń! SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
15 października Światowy Dzień Mycia Rąk
Kończy się w naszym przedszkolu akcja informacyjno-edukacyjna pt. „Wirusoochrona”, która została skierowana do przedszkolaków przez Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną oraz ze wzrostem zachorowań na choroby przenoszone drogą kropelkową – choroby wirusowe i bakteryjne w okresie jesienno-zimowym.
Działania edukacyjne wśród dzieci rozpoczęto w celu:
- Promocji podstawowych zasad higieny osobistej wśród dzieci w celu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i grypy, w tym: budowania i wyrabiania wśród dzieci potrzeby i nawyków dbania o higienę rąk, nauczenie dzieci prawidłowego mycia rąk;
- Zachęcenia i zwrócenia uwagi na rolę szczepień ochronnych jako najskuteczniejszej formy zapobiegania rozprzestrzenianiu się wielu chorób zakaźnych;
- Zachęcenia dzieci do codziennej aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania.
Działania zostały przeprowadzone przez nauczycieli na zajęciach i poruszały następujące zagadnienia:
- Prawidłowa higiena rąk;
- Podstawowe zasady postępowania w czasie wzrostu zachorowań na choroby zakaźne oraz podczas epidemii koronawirusa;
- Podstawowe zasady zdrowego stylu życia – prawidłowe odżywianie, aktywność fizyczna;
- Inne zasady higieniczne (np. dostosowanie ubrania do warunków pogodowych).
Relacje fotograficzne z zajęć zamieszczono w galeriach grup.
Internetowa Platforma Specjalistyczno-Doradcza dla nauczycieli, uczniów i rodziców
W ramach Programu wsparcia psychologiczno - pedagogicznego, finansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki we współpracy z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie powstała Internetowa Platforma Specjalistyczno - Doradcza: https://pwpp.uksw.edu.pl/ .
Internetowa Platforma Specjalistyczno - Doradcza ma stanowić źródło wiedzy teoretycznej i przykładów praktycznych, przydatnych przy redukcji negatywnych skutków sytuacji problemowych w oświacie. Gwarantuje nieograniczony w czasie i miejscu dostęp do konsultacji i materiałów dydaktycznych oraz badawczych. Poprzez platformę można zapisywać się na dyżury do specjalistów oraz na szkolenia (systematycznie będą dodawane nowe).
Platforma skierowana jest do: dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, wychowanków Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych i Młodzieżowych Ośrodków Socjoterapii, nauczycieli, dyrektorów szkół, rodziców oraz specjalistów (m.in. pedagogów, psychologów, terapeutów).
BECEK CZYTA
Organizatorem projektu jest Bytomskie Centrum Kultury. W dniach od 14 do 17 października 2021 r. odbędą się zajęcia przygotowane dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych, młodzieży szkolnej, rodziców, całych rodzin. Zaproszono do udziału w festiwalu najlepszych polskich Pisarzy, Ilustratorów, Grafików, Fotografików, Praktyków i Specjalistów. W trakcie festiwalu odbędą się warsztaty edukacyjne dla rodziców, spotkania z ilustratorami oraz wystawy: BAJTLE Arkadiusza Goli oraz LAS WITA WAS. Zapraszamy:)
Dbamy o nasz ogródek
Przedszkolaki z najstarszych grup zasadziły hortensje i krzewuszkę w naszym ogródku. Teraz obserwujemy ich rozwój i czekamy na piękne kwiaty. Krzewuszkę otrzymała p. Aleksandra Gawron na 15. Otwartej Konferencji Ekologicznej miasto zielone - miasto zdrowe z cyklu "Bezpieczeństwo ekologiczne w mieście", hortensje wyhodowała p. Beata Sekula. Będzie pięknie!
Dzień Przedszkolaka
Wszystkim Przedszkolakom życzymu udanego roku szkolnego 2021/2022!!! Oby w całości nauka w przedszkolu odbywała się stacjonarnie!!! Dużo radości ze spotkań z kolegami i koleżankami. Niech współne zabawy będą inspirujące i kreatywne:)
Akcja Podaruj Znicz na Kresy
Serdecznie zapraszamy do udziału w zbiórce zniczy, które zostaną przewiezione do obwodu lwowskiego i rozpalone je na grobach naszych Rodaków na kresowych nekropoliach w Borysławiu, w Drohobyczu, we Lwowie, w Rudkach, w Samborze i w Stryju, a także w miejscach narodowej pamięci.
Szkoła dla Rodziców. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Bytomiu
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Bytomiu zaprasza na spotkanie "Szkoły dla Rodziców", które odbędzie się 22 września 2021 r. o godzinie 16.00 na platformie Microsoft Teams.
Temat spotkania:
„Uważny rodzic czyli jak rozpoznawać objawy nadużyć seksualnych
u dzieci i jak na nie reagować ”
Spotkanie poprowadzą psycholodzy Poradni Agata Susek-Kaczyńska i Zuzanna Krząkała.
Link do spotkania jest dostępny na naszej stronie internetowej www.ppp.bytom.pl (w zakładce aktualności), facebooku poradnianym oraz poniżej:
W ramach spotkania proponujemy wykład tematyczny, dyskusję a po spotkaniu każdy zainteresowany uczestnik będzie miał możliwość indywidualnych konsultacji z prowadzącymi. Udział w spotkaniu „Szkoły dla Rodziców” jest bezpłatny, nie są wymagane wcześniejsze zgłoszenie.
Sprzątanie Świata - Polska 2021
W tym roku pod hasłem "Myślę, więc nie śmiecę" starszaki pomagały w ogólnokrajowej akcji, której koordynatorem był Wydział Inżynierii Środowiska Urzędu Miejskiego w Bytomiu. Dzięki nim teren zespołu przyrodniczo-krajobrazowego Żabie Doły został posprzątany i zaprasza na spacer.
Międzynarodowy Dzień Kropki
Książka dla dzieci Petera H. Reynoldsa z 2003 r. pt. „The Dot” (Kropka) stała się inspiracją do powołania Międzynarodowego Dnia Kropki. Obchodzony jest już w 196 krajach. To inicjatywa, która ma pobudzać kreatywność i twórczość dzieci i młodzieży.
My też świętowaliśmy:)
źródło: empik
Infolinia - wsparcie psychologiczne
W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2021/2022, Ministerstwo Edukacji i Nauki chce kontynuować pomoc dzieciom i młodzieży przeżywającym kłopoty i trudności, spowodowane m.in. skutkami izolacji rówieśniczej podczas epidemii COVID-19 oraz zapewnić im adekwatne wsparcie psychologiczne.
Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.
Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.
Zachęcamy także do skorzystania z kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl
Dni otwarte w przedszkolu!
Serdecznie zapraszamy dzieci nowo przyjęte do naszego przedszkola
na dni otwarte, które odbędą się w dniach
30 i 31 sierpnia 2021 r.
Spotkania będą odbywać się zgodnie z aktualnymi wytycznymi dotyczącymi reżimu sanitarnego.
Szczegółowe informacje zostaną przesłane na adresy mailowe rodziców wskazane w procesie rekrutacji.
SZCZEPIENIA I SPIS POWSZECHNY
Pożegnanie sześciolatków
Dzisiaj jest dzień ważny, wszyscy o tym wiemy,
Bo my „sześciolatki” do szkoły idziemy.
Żegnamy przedszkole i dobre w nim chwile,
Kiedy na zabawie dni mijały miłe.
Wszystkim Starszakom życzymy wielu sukcesów w szkole!!! POWODZENIA!!!
Rozstrzygnięcie konkursu "My favourite animal"
Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w pierwszej edycji konkursu "My favourite animal".
Oto wyniki:
w kategorii dzieci młodszych:
1. Jan Szary
2. Aleksandra Stankiewicz
3. Emilia Bakalarz
w kategorii dzieci starszych
1. Stanisław Dancewicz
2. Małgorzata Łopatka
2. Krzysztof Łopatka
3. Liliana Molus
3. Szymon Więtczak
3. Zofia Zelerowicz
Serdecznie gratulujemy!:)
Archiwum Aktualności