• Szkoła dla Rodziców

• Serdecznie zapraszamy Rodziców na najbliższe spotkanie "Szkoły dla Rodziców", które odbędzie się 29 listopada 2023 o godzinie 16.00 na platformie Microsoft Teams.

Temat spotkania:

„ Nastolatek w kryzysie  – jak skutecznie reagować ?”

Spotkanie poprowadzą psycholodzy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bytomiu Sylwia Tymińska, Agata Susek-Kaczyńska.

Link do spotkania jest dostępny na naszej stronie internetowej www.ppp.bytom.pl (w zakładce aktualności), facebooku poradnianym oraz poniżej:

Szkoła dla Rodziców

W ramach spotkania proponujemy wykład tematyczny, dyskusję a po spotkaniu każdy zainteresowany uczestnik będzie miał możliwość indywidualnych konsultacji z prowadzącymi. Udział w spotkaniu „Szkoły dla Rodziców” jest bezpłatny, nie są wymagane wcześniejsze zgłoszenie.

• Warsztaty edukacyjne "Energia odnawialna"

• Jak co roku na przełomie listopada i grudnia poruszamy w przedszkolu tematy związane z regionem śląskim, historią wydobycia węgla kamiennego i pracą górnika. Starsze przedszkolaki doskonale zdają sobie sprawę z tego, że węgiel coraz częściej zastępowany jest przez odnawialne źródła energii.

Dzisiaj (27.11.2023 r.) wszystkie dzieci wzięły udział w warsztatach dotyczących energii odnawialnej, podczas których dowiedziały się skąd się bierze prąd elektryczny, jak trafia do domów oraz w jaki sposób można zadbać o środowisko, stosując odnawialne źródła energii. Po prezentacji modeli elektrowni wiatrowej oraz słonecznej, przedszkolaki samodzielnie sprawdzały ich działanie używając miniaturowych paneli fotowoltaicznych.

Dzięki warsztatom dzieci nabyły praktycznej wiedzy dotyczącej możliwości produkcji energii elektrycznej i cieplnej pochodzącej ze źródeł odnawialnych.

• Bierzemy udział w programie edukacyjnym "Świat w Przedszkolu"

• Dzieci z grupy III Skrzaty rozpoczęły realizację programu edukacyjnego Świat w Przedszkolu. W dniach 13 – 17 listopada 2023 poznawały tematykę „Noc i dzień – Jak wygląda Ziemia z różnych perspektyw?”.

Świat w Przedszkolu Polskiej Akcji Humanitarnej to program, który jest kierowany dla grup 5-cio i 6-ciolatków. Jego celem jest pokazanie poprzez zabawę i rozmowy, że wszyscy jesteśmy częścią świata. Odległe geograficznie wydarzenia wpływają na nas i mamy wpływ na to co się dzieje na innych kontynentach. Program wpisuje się w założenia edukacji globalnej i skupia się przede wszystkim na poszukiwaniu współzależności oraz wzmacnianiu otwartości na różnorodność.

Więcej informacji na stronie: www.pah.org.pl/zaangazuj-sie/dla-szkol/swiat-w-przedszkolu

Fotorelacja z realizacji tematu w Galerii zdjęć grupy Skrzaty.

• Zapraszamy do Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej na zajęcia grupowe "Będę uczniem"

• Od 20 11. 2023r w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bytomiu ruszają zajęcia grupowe pt. "Będę uczniem" dla dzieci 6-7 letnich

Zajęcia te maja na celu przygotowanie dziecka do podjęcia we wrzesniu 2024 r. nauki w klasie I.

Odbywać się będą co 2 tygodnie w poniedziałki w godz. 16.00 do 17.30 w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bytomiu, Plac Klasztorny 2.

Ostatnie wolne miejsca tel. 32 2819405 ( prowadące zajęcia: Anna Niepsuj, Ewa Jędrzejczyk)

• Narodowe Święto Niepodległości

• W piątek 10 listopada 2023 r.  świętowaliśmy w naszym przedszkolu Narodowe Święto Niepodległości. W tym  wyjątkowym dniu upamiętniliśmy 102 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji odświętnie ubrane dzieci z wszystkich grup zebrały się w jednej sali, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Wszyscy z powagą i w skupieniu odśpiewali hymn Polski, nie zabrakło również zajęć przybliżających dzieciom tematykę patriotyczną.

• Szkoła dla Rodziców

• Serdecznie zapraszamy Rodziców na najbliższe spotkanie "Szkoły dla Rodziców", które odbędzie się 8 listopada 2023 o godzinie 16.00 na platformie Microsoft Teams.

Temat spotkania:

„ Dysleksja – o czym każdy rodzic powinien wiedzieć

Spotkanie poprowadzą pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bytomiu Jolanta Szurgacz, Katarzyna Czwiertnia.

Szkoła dla Rodziców