• Wyróżnienie w konkursie "Magia Świąt Bożego Narodzenia w poezji"

• Miło nam poinformować, że jeden z naszych przedszkolaków - Szymon Żurek z grupy Biedronki - zdobył wyróżnienie w konkursie recytatorskim "Magia Świąt Bożego Narodzenia w poezji".

Podczas konkursowego przeglądu Szymon zaprezentował wiersz "Zanim przyjdzie choinka" Barbary Lewandowskiej, który przygotował pod czujnym okiem Pani Aleksandry Franik.

Organizatorem konkursu było Przedszkole Mkiejskie nr 20 w Bytomiu.

Laureatowi składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!

• Dzień Śląski

• Regionalizm odgrywa bardzo ważną rolę w edukacji dzieci. Poprzez zajęcia z edukacji regionalnej można ocalić od zapomnienia tradycje, zwyczaje i stroje obowiązujące w danym regionie. Tradycją naszego przedszkola jest, że corocznie ostatni tydzień listopada poświęcimy regionowi śląskiemu i jego kulturze.

W piątek, 01.12.2023 r. zaprosiliśmy do przedszkola górników ze Stowarzyszenia Miłośników Rozbarku oraz rodziców, dziadków i zaprzyjaźnionych gości, aby razem świętować Dzień Śląski. Podczas spotkania nie zabrakło śląskiej godki, pięknych strojów oraz wierszy, piosenek i tańców w wykonaniu przeszkolaków.

Śląsk to nasza mała ojczyzna, pamiętamy o jej tradycjach, pielęgnujemy pamięć o historii regionu.

Zapraszamy do oglądania fotorelacji w galeriach grup.

• II miejsce w Miejskim Konkursie Plastycznym "Kalendarz adwentowy"

• Z wielką radością informujemy, że jeden z naszych przedszkolaków - Jaś Nowak - zajął II miejsce w Miejskim Konkursie Plastycznym "Kalendarz adwentowy". Organizatorem konkursu było Przedszkole Miejskie nr 18 w  Bytomiu.

Serdecznie gratulujemy!!!

Podczas uroczystego rozdania nagród laureaci mieli okazję obejrzeć inne prace zgłoszone na konkurs oraz przedstawienie przygotowane na tę wyjątkową okazję.

• Spotkanie z policjantami

• We wtorek, 28.11.2023r., gościliśmy w przedszkolu policjantów. Nasi goście przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz reagowania w sytuacjach różnych zagrożeń. Szczególne zainteresowanie wśród przedszkolaków wzbudziły przyniesione przez policjantów elementy strojów i  wyposażenie.

Serdecznie dziękujemy Panom Policjantom za miłe spotkanie, które z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci.