• Orszak Trzech Króli- zaproszenie do udziału w konkursach

• 6 stycznia 2023 roku – zgodnie z tradycją – odbędzie się Orszak Trzech Króli,
            który przemaszeruje ulicami kilkuset miejscowości Polski i świata.
            Od wielu lat inicjujemy i rozwijamy to wydarzenie.

Tegoroczna edycja Orszaku odbędzie się pod hasłem
            Niechaj prowadzi nas gwiazda

na stronie www.orszak.org ogłoszono konkursy dla uczestników Orszaku Trzech Króli:

Konkurs „Głosuj na wielbłąda!”

Mieszkańcy miejscowości, w których odbędzie się Orszak Trzech Króli, będą mogli wygrać dla swojego Orszaku WIELBŁĄDA! Egzotyczny strój wielbłąda do wielokrotnego użytku weźmie udział w jasełkach w zwycięskiej miejscowości 6 stycznia 2023 roku. Zostanie również z daną miejscowością na dłuuuuuugie lata :)

Ale! To nie wszystko! Miejscowość, która zdobędzie najwięcej głosów, odwiedzi również Telewizja Polska!

Organizatorem konkursu jest Fundacja Orszak Trzech Króli. Udział w nim mogą wziąć tylko te miejscowości, które mają podpisaną z Fundacją umowę na organizację OTK 2023.

Strój wielbłąda wygra miejscowość, która uzyska najwięcej ważnie oddanych głosów.

Konkurs trwa od 1 grudnia 2022 r. od godz. 12.00 do 14 grudnia                2022 r. do godz. 12.00. Głosowanie na miejscowości odbywa się na stronie www.orszak.org

W konkursie można wygrać następujące nagrody:
            I miejsce – strój wielbłąda + wizyta TVP w dniu orszaku + 1000 śpiewników kolędowych
            II miejsce – 500 śpiewników kolędowych
            III miejsce – 500 śpiewników kolędowych

Jedna osoba może zagłosować jeden raz. Na podany adres mailowy wysyłana zostanie wiadomość z linkiem aktywacyjnym w przeciągu ok. 60 minut. Kliknięcie w link jest warunkiem oddania ważnego głosu. Należy sprawdzać spam, ponieważ wiadomość z linkiem aktywacyjnym może tam trafić.

Udział w głosowaniu jest jednoznaczny z akceptacją regulaminu konkursu. Wyniki konkursu będą ogłoszone na stronie www.orszak.org i na profilu FB "Orszak Trzech Króli - Fundacja". Aktualny ranking miejscowości będzie dostępny na stronie www.orszak.org

Jak zagłosować na miejscowość?

wybór miejscowości

wpisanie adresu mailowego

akceptacja regulaminu konkursu

kliknij w link, który dostaniesz na skrzynkę

Fundacja będzie eliminowała głosy oddane przy pomocy maili/profili wytworzonych przez automaty, roboty generujące maile/profile tymczasowe itp. Głosy te będą eliminowane codziennie. Celem tych zabezpieczeń jest zwiększenie wiarygodności i przejrzystości głosowania.

Miejscowość (wymagane) *

Email (wymagane) *

Konkurs poetycki - napisz kolejną zwrotkę kolędy
            „O Gwiazdo Betlejemska”

22.11.2022-22.12.2023

Fundacja Orszak Trzech Króli serdecznie zaprasza dzieci i młodzież z przedszkoli, szkół, klubów, świetlic jak i osoby prywatne oraz całe rodziny do wzięcia udziału w konkursie poetyckim na napisanie kolejnej zwrotki kolędy
            O Gwiazdo Betlejemska”.

Zgłoszenia przyjmowane są od 22 listopada 2022 r. do 22 grudnia 2022 r.

Nowa zwrotka kolędy powinna bazować na rytmie i konstrukcji zdań, których użyto przy tworzeniu oryginału
            „O Gwiazdo Betlejemska” oraz mieć tę samą strukturę i melodię.

Musi treścią nawiązywać do zwrotek poprzednich oraz mieć takie same rymy.

Ocena prac:

oraz osób zaproszonych do komisji.

Przy ocenie tekstów będzie brana pod uwagę zgodność z tematem. Oceniane też będzie uwzględnienie rytmu, melodii
            i struktury kolędy „O Gwiazdo Betlejemska”.

Prace należy przesyłać za pomocą formularza:

formularz - konkurs poetycki
             w terminie przyjmowania zgłoszeń na konkurs.

Konkurs plastyczny "Niechaj prowadzi nas gwiazda" 22.11.2022 – 28.02.2023

"Niechaj prowadzi nas gwiazda"
            22.11.2022 – 28.02.2023

Fundacja Orszak Trzech Króli serdecznie zaprasza dzieci i młodzież z  przedszkoli, szkół, klubów, świetlic oraz osoby prywatne do wzięcia udziału w konkursie plastycznym zatytułowanym
            "Niechaj prowadzi nas gwiazda".

Zgłoszenia przyjmowane są od 22              listopada 2022 r. do 28 lutego 2023 r. (decyduje data stempla pocztowego).

Technika wykonania prac: dowolna

Format pracy: A5, A4, max. A3

Ocena prac:

Prace zostaną ocenione przez Jury złożone z przedstawicieli Fundacji Orszak Trzech Króli, plastyków i artystów malarzy.

Przy ocenie prac będą brane pod uwagę: zgodność z tematem („Niechaj prowadzi nas gwiazda”), oryginalne spojrzenie autorów na tematykę konkursu i samodzielność wykonania pracy.

Prace z  dopiskiem „Konkurs Plastyczny” należy przysyłać wraz z wypełnioną Kartą Zgłoszenia na adres:

Fundacja Orszak Trzech Króli

Skrytka pocztowa 34

05-410 Józefów

• Witamy Cię Święty Mikołaju!

• Słowa powitania, śpiewy i okrzyki radości słychać było dziś w całym przedszkolu. Wizyta Świętego Mikołaja i jego Aniołka to wielkie wydarzenie nie tylko dla dzieci! Mikołaju! Pamiętaj o nas za rok- już teraz serdecznie Cię zapraszamy!

• Poznajemy działanie drukarek 3D

• Czy można wydrukować sobie zabawkę? Tak! Dzieci obserwowały dziś pracę drukarek 3D-  urządzeń, które pozwalają na stworzenie trójwymiarowego przedmiotu.