• Światowy Dzień Wody

• 22 marca świętowaliśmy Światowy Dzień Wody wraz z Polską Akcją Humanitarną, wykorzystując materiały oraz pomoce przygotowane przez PAH. Działania edukacyjne będziemy prowadzć do końca marca.

• Finał konkursu Miss eko- Marzanna

• W pierwszym dniu wiosny rozdane zostały dyplomy i nagrody za udział w konkursie Miss eko- Marzanna. Każda praca została doceniona. I tak Marzanny otrzymały następujące tytuły:

- Miss eko- Marzanna Misterności- przygotowana przez Wojtka Piernikarczyka z grupy Żabki

- Miss eko- Marzanna Natury- przygotowana przez Polę i Wiktorię Zachlod z grupy Skrzaty i Sówki

- Miss eko- Marzanna Elegancji- przygotowana przez Annę Jamrozy z grupy Misie

- Miss eko- Marzanna Gracji- przygotowana przez Zosię Śliwkę z grupy Biedronek

- Miss eko- Marzanna Zgrabności- przygotowana przez Maję Węcką z grupy Misie

- Miss eko- Marzanna Niezwykłości- przygotowana przez Piotra van Barneveld z grupy Misie

- Miss eko- Marzanna Urody- przygotowana przez Amelię Orzepowską z grupy Misie

- Miss Marzanna Szyku- przygotowana przez Maję Madzię z grupy Misie

- Miss Marzanna Zwiewności- przygotowana przez Aleksandra Spieglanina z grupy Skrzaty

- Miss Marzanna Lekkości- przygotowana przez Leona Pajdzika z grupy Misie

- Miss Marzanna Wdzięku- przygotowana przez Kacpra Milę z grupy Misiów

- Miss Marzanna Publiczności- przygotowana przez Amelię Łazaj z grupy Misiów.

Laureatom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

• Wiosno! Witamy Cię!

• Wiosna powitana- mamy nadzieję, że skutecznie. Dzieci z grupy Misiów pożegnały zimę i z należytymi honorami przywitały wiosnę!

• Bezpieczeństwo przede wszystkim

• W grupie Misiów odbyło się spotkanie z misiowym rodzicem- panem Sebastianem, który jest strażakiem. Dzieci nie tylko słuchały, ale i ćwiczyły, jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Dziękujemy pięknie za tak cenną lekcję!

• Zaproszenie

• Wydarzenie skierowane jest do wszystkich mieszkańców Bytomia - dla osób, które nie trenują karate na co dzień będzie wspólny trening ogólnorozwojowy z elementami sztuk walki, konkursy, gry, zabawy z animatorami, pokaz i turniej walk rycerskich. Dla karateków dodatkowo przewidziany jest start w zawodach oraz seminarium objęte patronatem Polskiego Związku Karate Tradycyjnego.

Ponieważ Bytom Miastem Karate to wydarzenie finansowane z Budżetu Obywatelskiego dla mieszkańców Bytomia jest całkowicie bezpłatne.

• Trening piłkarski

• O tym, że sport to zdrowie wie każdy przedszkolak. A jak trenować piłkę nożną? O tym opowiedział przedstawiciel Górniczego Klubu Sportowego Rozbark!

• Teatrzyk w przedszkolu

• "O babci , krasnalu i czerwonych kulkach" to tytuł spektaklu, który miały okazję obejrzeć dzieci na terenie przedszkola. Miłe wrażenia zapewnione!

• Muzyczne przedszkole

• W Ogólnokształcącej  Szkole Muzycznej I i II st. im F. Chopina w Bytomiu odbędą się  bezpłatne zajęcia umuzykalniające dla dzieci 6-letnich w ramach projektu „Muzyczne Przedszkole”. Będzie to cykl sześciu spotkań trwających jednorazowo godzinę zegarową. Celem zajęć będzie rozbudzanie zamiłowania do muzyki, rozwijanie wyobraźni muzycznej, kształtowanie słuchu muzycznego, rozwijanie poczucia rytmu, rozwijanie pamięci muzycznej, doskonalenie koordynacji słuchowo-wzrokowo-ruchowej, poznanie instrumentów muzycznych. Będzie to dobra, rozwijająca zabawa z muzyką i przy muzyce.

Zajęcia zostały zaplanowane na środę o godz. 17.00 – rozpoczynamy 22 marca 2023r.

Sekretariat szkoły muzycznej przyjmuje zapisy do 15 marca, codziennie w godzinach od 9.00 do 15.00 pod numerem telefonu 505 454 421

• Kolędujemy

• W przedszkolu odbył się coroczny konkurs kolęd. Kolędowali mali i duzi podtrzymując tym samym tradycję śpiewania polskich kolęd i pastorałek. Jury wyłoniło spośród 17 uczestników:

Miejsce I-  duet: Marta i Kinga Kompała oraz  duet: Zofia i Aleksander Śliwka

Miejsce II- Anna Jamrozy oraz Jan Nowak

Miesjce III- Julia Adamiok oraz  trio: Emilia Bakalarz, Aleksandra Stankiewicz i Zofia Gradowicz

Wszystkim laureatom oraz uczestnikom serdecznie gratulujemy!

• W karnawale czas na bale

• Doskonałe kostiumy, doskonałe nastroje i doskanała zabawa- bal karnawałowy za nami, ale  miłe wspomnienia pozostaną z nami na długie miesiące.

• Zdrowie najważniejsze!

• W przedszkolu odbyło się spotkanie z ratownikiem medycznym. Dzieci utrwaliły zdobyte dotychczas wiadomości oraz nabyły nowe- bo w temacie ochrony zdrowia edukacji nigdy nie za wiele.