• Witamy w przedszkolu

• Mamy nadzieję, że po wspaniałym czasie wakacyjnego wypoczynku wszystkie dzieci zatęskniły już za przedszkolem. Czekamy na Was 1 września! Do zobaczenia!

• Mecz piłki nożnej

• Dzieci z grup starszych wzięły udział w meczu piłki nożnej zorganizowanym na stadionie GKS Rozbark. Reprezentacja zagrała zwycięski mecz z dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 14. Brawa dla sportowców, brawa dla kibiców!

• Klub Zdrowego Przedszkolaka

• W naszym przedszkolu podsumowano akcję Klub Zdrowego Przedszkolaka

- dzieci zapoznały się z profilaktyką chorób zakaźnych

- korzystają ze szczepień

- wiedzą jak bezpiecznie korzystać ze słońca

- używają kremów z filtrem, nakryć głowy, piją wodę podczas upałów

- znają sposoby ochrony przed kleszczami i chorobami odkleszczowymi,

- ubierają się odpowiednio by pobawić się w lesie lub ogrodzie

- wiedzą że tylko dorosły może bezpiecznie użyć środków odstraszających kleszcze

- rozróżniają różne rodzaje dymów, ich źródła oraz ich niekorzystny wpływ dla zdrowia

- obserwując kolor ekosłupka wiedzą kiedy mogą bawić się na podwórku, a kiedy muszą unikać aktywności fizycznej i zabaw na powietrzu

- wiedzą skąd biorą się produkty ekologiczne

- propagują uczestnictwo w akcjach o charakterze ekologicznym

• Akademia Jazzu

• Muzyka łagodzi obyczaje... Nasze przedszkolaki w tym roku szkolnym wzięły udział w cyklu spotkań muzycznych odbywających się w Osiedlowym Klubie Sezam w ramach projektu Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego- Artystyczna Przystań Młodych 2023

• Jak nie czytam, jak czytam

• Nasze przedszkole wzięło udział w akcji "Jak nie czytam, jak czytam", mającej na celu promocję czytelnictwa. Miłośników czytnia mamy sporo- także wśród Rodziców, którzy z wielką przyjmenością włączyli się w akcję. Dziękujemy!

• Wycieczka przedszkolna

• Świeże powietrze, bliskość natury, przepiękne konie i świetna zabawa. Takie atrakcje czekały na nas! Ranczo Baranówka w Nowej Wsi Tworowskiej to wspaniałe miejsce do którego warto pojechać!

• Dzień Języków Obcych

• Dzień dobry! Good morning! Buenos dias! Buongiorno! Bonjour! Takimi językami przywitali się przedszkolacy z wszystkich grup i świętowali razem Dzień Języków Obcych.

• Spotkanie z fokami

• W ramach programu Fundacji CultureLab "Dziecieki ratują zwierzaki" odbyło się spotkanie online z ekspertami od foczek ze Stacji Morskiej imienia Profesora Krzysztofa Skóry na Helu.

• Święto flagi

• #swietoflaginarodowej2023

Nasze przedszkole dołączyło do akcji organizowanej przez Niepubliczne Przedszkole Słoneczna Chatka. Wszystkie dzieci ułożyły żywą flagę!

• Teatrzyk

• "O Mieszku, czyli początki państwa polskiego"- to tytuł przedstawienia, w którym udział wzięły dzieci z wszystkich grup wiekowych.

• Dzień Książki w przedszkolu

• Światowy Dzień Książki, znany również jako Dzień Książki i Praw Autorskich oraz Międzynarodowy Dzień Książki, to święto przypadające co roku 23 kwietnia. Jest organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa oraz ochrony własności intelektualnej poprzez wykorzystywanie praw autorskich.

• Dbajmy o Ziemię!

• W przedszkolu odbyły się obchody Dnia Ziemi. Każdy przedszkolak poznał różne sposoby dbania o przyrodę. A to wszystko- dla naszej Ziemi.

• Święto Chrztu Polski

• 14 kwietnia obchodziliśmy Święto Chrztu Polski. To przełomowe wydarzenie w dziejach państwa i narodu polskiego uznawane jest za symboliczny początek polskiej państwowości.

• Tyle wiemy o Mikołaju Koperniku!

• Zakończył się Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Wstrzymał Słońce ruszył Ziemię", w którym udział wzięła grupa Misiów. Wsród zadań obowiązkowych projektu Misie rozwiązywały quiz o Mikołaju Koperniku, konstruowały grę, budowały model rakiety, przygotowały książkę z legendami o Toruniu oraz wykonały wiele zadań dodatkowych. Projekt zakończyliśmy zdobyciem certyfikatu!