• Sprintem do maratonu

• Dbanie o kondycję i zdrowie to bardzo ważna sprawa. Dziś dzieci miały okazję zmierzenia się z dystansem 50 metrów- chętni pokonali go wiele razy. Konkurencja biegu zaliczona na medal!

• Dzień Mamy

• Drogie Mamy!

Życzymy Wam na każdy dzień dużo sił i zdrowia, uśmiechu oraz miłości swoich pociech, a także niezapomnianych wrażeń podczas uroczystości przedszkolnych.

• Dzień języków obcych

• W przedszkolu  na co dzień dzieci poznają język angielski, ale w tak wyjątkowym dniu jak dziś poznały również: włoski, francuski i ukraiński. Każda grupa zaśpiewała w wybranym języku piosenkę "Panie Janie"- co wcale nie było łatwym zadaniem. Brawo przedszkolacy!

• Wycieczka do zamku w Toszku!

• Gdzie ukryto złotą kaczkę? Skąd wzięła się nazwa miasta? Co słychać w studni? Te i inne tajemnice poznawaliśmy podczas przedszkolnej wycieczki do zamku w Toszku. Dobry nastrój i pogoda towarzyszyły nam przez cały czas.  Niezapomniane wrażenia pozostaną w nas na długo!

• Akademia Zdrowego Uśmiechu

• Dzieci miały dziś okazję uczestniczyć w zajęciach w ramach Akademii Zdrowego Uśmiechu i wraz z Dinkiem poznawały tajniki dbałości o higienę jamy ustnej. Bo piękny uśmiech- to zdrowy uśmiech!

• Rodziny zastępcze

• Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Bytomiu informuje, iż poszukuje kandydatów na zawodowe i niezawodowe rodziny zastępcze. Jeśli ktoś chciałby podjąć się misji tworzenia rodziny dla dzieci znajdujących się
            w trudnej sytuacji życiowej, zapewnić im lepsze warunki, wsparcie i opiekę, zachęcamy do zapoznania się z materiałami informacyjnymi oraz do kontaktu z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie
            w Bytomiu pod numerem telefonu 32 388 61 50.

• Międzywojewódzki Konkurs Plastyczny

• Zuzanna Wójcik z grupy Żabek oraz Zosia Warzecha z grupy Sówek brały udział w Międzywojewódzkim Konkursie Plastycznym w ramach Ekumenicznych Dni Biblijnych.

Na zdjęcieu dziewczynki z dyplomami i upominkami. Cieszymy się razem z Wami!

• Majowe święta

• Majowe święta za nami. Kolory biało-czerwone zagościły w przedszkolu, a my wszyscy wiemy dlaczego. Znamy już symbole narodowe. Potrafiy pięknie zaśpiewć hymn. Wiemy, że Polska to nasza Ojczyzna.

• Wyjście do biblioteki

• To jak ważne i ciekawe jest czytanie książek mogliśmy przekonać się w czasie wizyty w bibliotece. Na razie liczymy na naszych rodziców, którzy znają już wszystkie litery i potrafią czytać. Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato:))

• Dyżur wakacyjny

• Na podstawie Zarządzenia Prezydenta Miasta Bytomia z dnia 26. 01. 2022 r.  nr 32/22 poniżej przedstawiamy terminarz organizacji dyżuru wakacyjnego  oraz  wniosek   zgłoszenia o przyjęcie dziecka na dyżur wakacyjny.

Nasze przedszkole w tym roku szkolnym  pełni dyżur w miesiącu sierpniu. Natomiast w lipcu dyżur wakacyjny dla naszych wychowanków  realizowany będzie w Przedszkolu Miejskim nr 14 w Bytomiu.

Terminarz :

• Składanie zgłoszeń (wypełnionych wniosków zgłoszenia  na dyżur wakacyjny w terminie  01. 04. 2022 r. do 30. 04. 2022 r.).
            • Weryfikacja zgłoszeń od 02. 05. 2022 r. do 13. 05. 2022 r.
            • Podanie do wiadomości  zakwalifikowanych  dzieci - 20. 05. 2022 r.
            • Podpisywanie umów przez rodziców od 30. 05. 2022 r. do 15. 06. 2022 r.
            • Wniesienie opłaty za wyżywienie  i pobyt do 25. 06. 2022 r. (za miesiąc lipiec) oraz do  25. 07. 2022 r.(za miesiąc sierpień)
            • Brak wpłaty na  koncie w dniu 26. 06. 2022 r. za pobyt w miesiącu lipcu 2022 r. oraz  26. 07. 2022 r.  za pobyt w miesiącu sierpniu 2022 r.  jest jednoznaczne z rezygnacją miejsca w przedszkolu.
            • Rodzice składają dwa osobne wnioski, jeśli realizacja dyżuru ma miejsce w dwóch miesiącach (osobno za lipiec i sierpień). Wnioski należy złożyć w przedszkolu macierzystym. Pozostałe czynności będą realizowane między przedszkolami (tj. PM14 i PM32).
            •  W miesiącu kwietniu zostaną zaktualizowane procedury bezpieczeństwa i zdrowia w reżimie sanitarnym.