• Opłaty za przedszkole

1. Dzieciom realizującym obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego oraz starszym, odroczonym od obowiązku szkolnego, przedszkole zapewnia bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę przez cały czas ich pobytu w godzinach pracy przedszkola, od poniedziałku do piątku.

2. Pozostałym dzieciom, nie realizującym rocznego przygotowania przedszkolnego, przedszkole zapewnia bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę w wymiarze 5 godzin dziennie, od poniedziałku do piątku.

3. Opłata za pobyt dziecka w przedszkolu naliczana będzie zgodnie z faktycznym czasem jego pobytu w placówce zarejestrowanym elektronicznie.

4. Bezpłatny czas pobytu w przedszkolu w wymiarze 5 godzin naliczany będzie od momentu przyjścia dziecka do przedszkola.

5. Godziny wykraczające poza bezpłatne 5 godzin pobytu dziecka w przedszkolu naliczane będą minutowo, od rozpoczęcia szóstej godziny pobytu.

6. Rodzic/opiekun prawny zobowiązuje się ponosić koszty:

1. zgodnie z Uchwałą nr LXX/887/18 Rady Miejskiej w Bytomiu z dnia 27 sierpnia 2018 r. w sprawie opłat za świadczenia w przedszkolach publicznych prowadzonych przez Miasto Bytom.

2. zgodnie z zarządzeniem nr 9/2020 z dnia 31 sierpnia 2020 r. dyrektora przedszkola uzgodnionym z organem prowadzącym, określającym wysokość kosztów surowca w zależności od zadeklarowanej liczby i rodzaju spożywanych posiłków.

7. Koszt jednostkowej stawki godzinowej dodatkowych usług świadczonych przez przedszkole wykraczających poza czas 5 godzin dziennie wynosi 1,00 zł.

8. Koszt jednostkowy posiłków w przedszkolu wynosi:

• śniadanie   2,60
        • obiad 7,20 zł                ​​​​​​
        • podwieczorek   2,20 zł
        1. Naliczenie kosztów opłat za żywienie następuje z góry na dany miesiąc, a rozliczenie kosztów za świadczenia (pobyt dziecka w przedszkolu) następuje z dołu za dany miesiąc.1
        2. Rodzic/opiekun prawny zobowiązuje się do elektronicznego rejestrowania czasu pobytu dziecka w przedszkolu poprzez odbicie karty w momencie przyjścia i wyjścia dziecka z przedszkola.
        3. Nie odbicie karty w momencie przyjścia i wyjścia z przedszkola skutkować będzie naliczeniem opłaty za pobyt dziecka  w przedszkolu  od godz. 6°° do godz. 17°°.

4. Za każdy dzień nieobecności dziecka w przedszkolu odlicza się koszt surowca służącego do przygotowania posiłku zgodnie z deklaracją.

5. Rozliczenia godzin pobytu dziecka w przedszkolu, wykraczających poza czas 5 godzin dziennie, dokonuje się zgodnie z elektronicznym  zapisem faktycznego pobytu dziecka w przedszkolu w danym miesiącu.

6. Karta zbliżeniowa służąca do rejestracji pobytu dziecka w przedszkolu jest własnością przedszkola i przechowywana jest w placówce. Koszt wyrobienia nowej karty, w miejsce uszkodzonej lub zgubionej pokrywa rodzic/opiekun prawny.

7. W okresie ferii letnich (lipiec – sierpień) opiekę sprawują przedszkola dyżurujące, zgodnie z ustalonym przez organ prowadzący harmonogramem na dany rok.

8. Rodzic/opiekun prawny zgłasza – w przedszkolu, do którego uczęszcza dziecko, w terminie do 31 maja każdego roku - ewentualną potrzebę korzystania przez dziecko ze wskazanego przez siebie przedszkola dyżurującego znajdującego się w harmonogramie.

9. W wybranym przedszkolu dyżurującym rodzic/opiekun prawny wypełnia deklarację i wnosi opłaty zgodnie z obowiązującymi w danym przedszkolu zasadami.

10. Do 5 dnia każdego miesiąca rodzic otrzymuje w przedszkolu informację o wysokości opłaty należnej z tytułu pobytu i wyżywienia dziecka.

11. W terminie do 20 dnia każdego miesiąca winna być wnoszona łączna opłata za pobyt i wyżywienie w wysokości wskazanej w informacji określonej w pkt 19, na konto GETIN NOBLE BANK S.A. O/BYTOM  na numer wskazany na informacji o wysokości opłaty należnej z tytułu wyżywienia dziecka

12. Za dzień uiszczenia opłat przyjmuje się dzień wpływu zapłaty na konto przedszkola.

13. W przypadku opóźnienia w uiszczaniu opłat zostaną naliczone odsetki za zwłokę wg ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa.

14. W przypadku powstania nadpłaty na indywidualnym koncie dziecka z tytułu uiszczonych opłat, nadpłata jest zaliczana na poczet przyszłych opłat.

15. Po zakończeniu korzystania przez dziecko z wychowania przedszkolnego dyrektor przedszkola dokonuje końcowego rozliczenia opłat. W przypadku powstania nadpłaty, dyrektor dokonuje zwrotu nadpłaconej kwoty na wskazany przez rodziców/ prawnych opiekunów rachunek bankowy