• DZIEŃ EUROPY

Dnia 6 maja odbyło się spotkanie online z konsultantem EUROPE DIRECT Katowice, który podzielił się z nami ciekawymi informacjami na temat Unii Europejskiej. Dzieci poznały bliżej symbole Unii i państw członkowskich.

Prowadzący wspomniał o państwach należących do Unii Europejskiej, ich flagach oraz innych symbolach. Wyjaśnił, czym się różnią flagi Słowacji i Słowenii, dlaczego na fladze Hiszpanii jest korona i co oznacza kształt na fladze Cypru. Przypomniał także, że Smerfy pochodzią z Belgii, Muminki z Finlandii, klocki LEGO z Danii, a pizza z Włoch.

• #MOJAFLAGA NA DZIEŃ FLAGI RP

Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza m.in. jednostki samorządu terytorialnego, urzędy administracji rządowej, instytucje kultury, szkoły, organizacje pozarządowe, a przede wszystkim mieszkańców polskich miast i gmin do akcji #mojaflaga, czyli wywieszenia Biało-Czerwonej z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wystarczy wywiesić flagę przed domem, na balkonie czy w miejscu pracy, a zdjęcie z flagą udostępnić w mediach społecznościowych z opisem #mojaflaga.

• Punkty szczepień i bezpłatne maseczki

Ruszyła akcja szczepień w punktach utworzonych w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego („Medyk”) oraz CH Atrium Plejada. Już pierwszego dnia zaszczepiono tam 782 osób. Ponadto w 40 bytomskich szkołach ruszyła dystrybucja maseczek ochronnych dla mieszkańców naszego miasta. Ponad 657 tysięcy bezpłatnych maseczek przekazała Bytomiowi Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych. Szczegóły w linkach poniżej.

• Konkurs Ekologiczny

W czwartek 22.04.2021 z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi nasze przedszkolaki wzięły udział w corocznym Przedszkolnym Konkursie Ekologicznym. Dzieci wykonywały rozmaite zadania, podczas których wykazywały się umiejętnościami i wiedzą związanymi z przyrodą. Zwieńczeniem konkursu było wręczenie dyplomów oraz wspólne przygotowanie wystawy prac plastycznych.
            Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia grupowych galerii zdjęć.

• Dziecięce Inspiracje Muzyką Klasyczną

Przedszkole Miejskie nr 5 w Bytomiu zaprosiło nas do udziału w IX edycji konkursu „Dziecięce Inspiracje Muzyką Klasyczną” którego mottem jest wypowiedź Sokratesa „Wychowanie poprzez muzykę jest najznakomitsze,
            bowiem rytm i harmonia najgłębiej wnikają w duszę (...)” .

Do muzyki z baletu "La fille mal gardée" zatańczyli: Róża Kobylewska, Paweł Lindel, Zofia Warzecha, Oliwia Stańczak, Kornelia Cieluch, Joanna Laskowska.

• Wracamy do przedszkola

Od 19 kwietnia 2021 r. zostaje przywrócona stacjonarna działalność przedszkoli. Warto zerknąć do galerii grup, żeby przekonać się, jak przedszkolaki potrafią pracować zdalnie! Wśród nich są i tacy, którzy mogą nazywać się uczniami. Pięknie czytają!!!

• Kiermasz wielkanocny

Zachęcamy do korzystania z oferty naszego kiermaszu wielkanocnego! Prześliczne wielkanocne ozdoby sprawią, że święta będą jeszcze piękniejsze!!!

Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie kiermaszu bardzo gorąco dziękujemy:)

• Dyżur wakacyjny

Szanowni Państwo,

w związku z Zarządzeniem Prezydenta Miasta Bytomia nr 47/21 z dnia 03. 02. 2021 r. w sprawie organizacji dyżuru wakacyjnego dla przedszkoli prowadzonych przez Gminę Bytom w roku szkolnym 2020/2021 przekazuję informacje dotyczące zasad zgłaszania dzieci na dyżur wakacyjny.

Nasze przedszkole pełni dyżur od 1 do 31 lipca 2021r., w sierpniu - Przedszkole Miejskie nr 14.

• Ściana nie do poznania

W naszym przedszkolu zaszły zmiany. Dzięki tacie Kubusia z grupy Biedronek p. Marcinowi Jasińskiemu oraz Dean i Bu ze Studia Tatuażu DEAN TATTOO z Bytomia ściany w przedszkolu zmieniły się nie do poznania.

Nowa galeria Ściana nie do poznania została dodana do albumu fotograficznego

To kolejna inicjatywa wykonana przez wyjątkowy zespół. Wcześniej szatnia dzieci zmieniła się w niezwykłą leśną przygodę. Teraz przyroda zagościła na I piętrze. Zaufaliśmy Artystom, a efekt przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Wszyscy jesteśmy pod ogromnym wrażeniem! Kilkanaście godzin ciężkiej bezinteresownej pracy dało niezwykły rezultat. Nieciekawe ściany zmieniły się w piękną bajkową scenerię! Bardzo mocno za to dziękujemy!

• Szkoła dla rodziców

Serdecznie zapraszamy na spotkania szkoleniowe dla rodziców organizowane w ramach inicjatywy jaką jest „Szkoła dla rodziców”.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Bytomiu proponuje prelekcję - wykład tematyczny, dyskusję a po spotkaniu każdy zainteresowany uczestnik będzie miał możliwość indywidualnych konsultacji z prowadzącymi. Każde ze spotkań to szansa na wzbogacenie swoich umiejętności wychowawczych jak również wzajemnej wymiany doświadczeń, wzmocnienie swojej skuteczności rodzicielskiej oraz konstruktywną rozmowę o trudnościach współczesnej młodzieży.

• #LekcjaHIGIENY i #wirusoochrona

W przedszkolu omawialiśmy w marcu bardzo ważne tematy. Odbyły się #LekcjeHigieny i #wirusoochrony. Realizowana na terenie woj. śląskiego akcja informacyjno-edukacyjna pt. „Wirusoochrona” powstała ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną w Polsce i znaczącą rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów (ze szczególnym zwróceniem uwagi na koronawirusa i grypę).

• Dzisiaj jest:

Niedziela 19.05.2024